Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Golvvas 12968710



*

nr 1296 8710


Marian Zawadzki

(1912-1978), Sverige


Golvvas, Keramik, Tilgman Keramik. Signerad M. Z. 1965. Höjd: 55 cm


Kondition: skadad insats,

Utrop:

500 kr

Såld:

250 kr

Sista tid för bud online:

måndag 9 december 2019
kl 20:02:24


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
9/12 14:05:35 1      100 kr
9/12 16:54:55 2      200 kr
9/12 19:56:35 1      200 kr
9/12 19:56:35 2      200 kr (Budbetjänt)
9/12 19:57:24 1      Vinnande bud
9/12 19:57:46 1      justering av budtak


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvvas keramik marian zawadzki svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tilgman keramik tilgmans keramik
  • 8068 Fat
    + ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 18:27
  • 8090 Fat
    Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 20:29
  • 8079 Lockurna
    Gustavsberg. Höjd: 26 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 19:07
  • 7188 Vaser
    + tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 19:45
  • 8069 Vaser
    2 st, porslin, bemålade. Höjd: 27-31 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 18:53




Ladda ner broschyr